Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana wiozła syna samochodem. Kobieta miała 2,2 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 01.09.2022

Dzięki szybkiej reakcji policjantów kolejny nietrzeźwy kierowca w porę został wyeliminowany z ruchu. Specyficzny styl jazdy i zjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu zaniepokoiło funkcjonariuszy, którzy zatrzymali nietrzeźwą kierującą, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Jak się okazało kobieta, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jechała ze swoim dzieckiem. Teraz 35-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie karnie. Ponadto o całej sprawie powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

Policjanci z kłodzkiej komendy po godzinie 23:00 podczas patrolu podległego rejonu zwrócili uwagę na samochód osobowy zjeżdżający na pobocze i przeciwległy pas ruchu. Mundurowi wiedzieli, że muszą natychmiast działać, aby ta niebezpieczna jazda nie doprowadziła do tragedii na drodze.

Po chwili policjanci rozmawiali z kobietą, której zachowanie jednoznacznie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia, wykazując ponad 2,2 promile alkoholu w jej organizmie. Jakby tego było mało, 35-latka ruszyła w tę niebezpieczną podróż, zabierając ze sobą 6-letniego syna. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, a dziecko funkcjonariusze przekazali pod opiekę rodzinie.

35-latka usłyszała zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić jej może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony