Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 27-latka, który znęcał się nad swoją matką

Data publikacji 02.09.2022

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do matki, a także nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

unkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie interweniowali wobec 27-letniego mieszkańca miasta, który wszczął awanturę wobec swojej matki. Mężczyzna był bardzo agresywny i mocno nietrzeźwy. Używając słów wulgarnych wyzywał matkę, zdemolował mieszkanie i część jego wyposażenia. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że nie była to pierwsza taka sytuacja. Syn od dłuższego czasu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Wszczynał awantury domowe, poniżał ją, groził popełnieniem przestępstwa na jej szkodę i niszczył mieszkanie.
27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją matką.

Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.
Zgodnie przepisami Kodeksu karnego, za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wieku, płci, wykształcenia. Może przybierać formy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej oraz ekonomicznej. Wszystkie te formy mogą występować jednocześnie albo niezależnie od siebie.

Jeżeli osoba najbliższa stosuje przemoc wobec Ciebie, czy Twojego dziecka wezwij Policję!

Pamiętaj również, że przemoc w rodzinie nie jest sprawa prywatną. Jest przestępstwem! Jeśli jesteś świadkiem takich zachowań zareaguj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub Ośrodek Pomocy Społecznej!


asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony