Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

43-latek odpowie za groźby karalne i uszkodzenie ciała byłej konkubiny oraz jej obecnego partnera. Mężczyzna został już aresztowany

Data publikacji 02.09.2022

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie groził byłej konkubinie i jej obecnemu partnerowi pozbawieniem życia. Ponadto 43-latek „zaczaił się” na pokrzywdzonych na klatce schodowej ich budynku mieszkalnego, a następnie dokonał uszkodzenia ciała kobiety oraz jej partnera poprzez ściskanie za szyję, wykręcenie rąk oraz kopnięcie w klatkę piersiową. O tymczasowym aresztowaniu agresora zdecydował wczoraj jaworski sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali mężczyznę, który niedawno opuścił zakład karny i przez kilka ostatnich dni wielokrotnie groził byłej konkubinie i jej obecnemu partnerowi pozbawieniem życia. 43-letni mieszkaniec Jawora jest dobrze znany miejscowym policjantom, ponieważ był wcześniej karany za różne występki, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

We wtorek (30 sierpnia br.) dyżurny jaworskiej policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu ciała pokrzywdzonej i jej partnera przez agresywnego 43-latka. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej około godz. 17:00, kiedy to oboje wracali do swojego domu. Jak ustalili śledczy 43-latek czekał na pokrzywdzonych na klatce schodowej ich budynku mieszkalnego. Sprawca zaatakował najpierw mężczyznę kopiąc go w klatkę piersiową, a następnie naruszył nietykalność cielesną byłej konkubiny poprzez wykręcenie jej rąk, ściskanie rękoma za szyję i gardło. 43-latek odgrażał się przy tym obojgu pobiciem i pozbawieniem życia.

Kryminalni po otrzymaniu tej informacji natychmiast podjęli działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym i zatrzymali sprawcę tych przestępstw.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty, a sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony