Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana przez ząbkowickich policjantów

Data publikacji 04.09.2022

Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich, zabezpieczona marihuana oraz zatrzymane dwie osoby, to efekt ostatnich działań policjantów z Ząbkowic Śląskich. Dzięki dowodom zgromadzonym przez funkcjonariuszy, zatrzymani 22 i 29-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Na trop nielegalnej uprawy, która prowadzona była na terenie jednego z leśnych zagajników w gminie Ząbkowice Śląskie, wpadli policjanci kryminalni z ząbkowickiej komendy powiatowej. Konopie rosły pomiędzy drzewami tak, aby nie były widoczne dla postronnych osób.

W trakcie obserwacji terenu plantacji, funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy wykonywali prace pielęgnacyjne przy rosnących tam krzewach konopi. Obaj zostali zatrzymani, a mundurowi zabezpieczyli na miejscu 46 roślin, z czego 3 były już ścięte i przygotowane do zabrania.

Oprócz tego, w miejscu zamieszkania zatrzymanego 22-latka, policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji marihuany oraz amfetaminę i ecstasy.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie funkcjonariusze doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. 22 i 29-latek podejrzani są o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony