Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy, bo jechał samochodem przez teren zabudowany z prędkością 113 km/h

Data publikacji 06.09.2022

113 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął zatrzymany przez policjantów mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Peugeot. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany mandatem. Zatrzymane przez policjantów prawo jazdy sprawcy wykroczenia drogowego trafi do milickiego starosty powiatowego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

W niedzielę 4 września tuż przed godziną 17 w miejscowości Ostrowąsy w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Kierowcą był 28-letni mieszkaniec jednej z podmilickich wiosek. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał Peugeotem 113 km/h, czyli aż o 63 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w kwocie 2000 złotych oraz nałożyli 10 pkt karnych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów staroście powiatowemu w Miliczu celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wydali mężczyźnie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadał, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcy dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony i pojechał dalej.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony