Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci ujawnili ponad 400 porcji handlowych narkotyków i zatrzymali ich dwóch właścicieli

Data publikacji 06.09.2022

Funkcjonariusze z wrocławskiego oddziału prewencji policji przeprowadzili interwencję wobec 25 i 17-latka, którzy posiadali zarówno przy sobie, jak i w miejscu zamieszkania środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Jakby tego było mało, młodszy z zatrzymanych był poszukiwany. Przestępczy duet trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Ujawnieniem ponad 400 porcji handlowych narkotyków i zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyły się czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu.

Policjanci na jednej z ulic wrocławskiego rynku przeprowadzili interwencję wobec 25-latka. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające w postaci ponad 20 porcji handlowych marihuany. Dlatego też dalsze kroki mundurowi skierowali wraz z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania.

Drzwi otworzył 17-latek, na rękach którego po chwili także znalazły się kajdanki. Policjanci w mieszkaniu ujawnili kolejne narkotyki, środki pieniężne, 3 telefony komórkowe, a także wagę jubilerską. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie marihuanę i amfetaminę w ilości ponad 400 porcji handlowych.

Sprawdzenie młodszego z mężczyzn w policyjnych systemach informatycznych przyniosło kolejny nieoczekiwany efekt, wykazując, że jest poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Przestępczy duet zakończył spotkanie z mundurowymi w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić im może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: Odział Prewencji Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony