Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci w rejonach szkół

Rok szkolny rozpoczęty, a dolnośląscy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone kontrole w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży rozpoczynającym naukę w placówkach oświatowych. Policjanci czuwają nad prawidłowym ruchem pojazdów, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Policjanci z Posterunku Policji w Prochowicach są tego najlepszym przykładem, przyglądając się bacznie z dniem rozpoczęcia roku szkolnego wszelkim nieprawidłowym postępowaniom uczestników ruchu drogowego w rejonie szkół.

Przedmiotem kontroli w ramach przeprowadzonych działań są popełniane wykroczenia, stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości pojazdów w okolicach placówek oświatowych. Mundurowi sprawdzają także stan techniczny autobusów szkolnych, sposób przewożenia dzieci oraz sposób zatrzymywania się pojazdów przy szkołach tak, aby nie powodowały zagrożenia ani utrudnień w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi zorganizowali spotkanie z dziećmi, na którym omówili zasady bezpieczeństwa na drodze. Przekazali informacje, w jaki sposób poruszać się w miejscach, gdzie nie ma chodnika, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz przypomnieli o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem i autobusem.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Własnym przykładem kształtujmy kulturalne zachowanie z poszanowaniem prawa i szacunkiem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł.asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Policjanci z uczniami pod szkołą
  • Policjanci z uczniami przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci z uczniami przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci z uczniami przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci z uczniami przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci z uczniami przy szkole
Powrót na górę strony