Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody kierowca stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność i rozsądek

Data publikacji 09.09.2022

Wczoraj na krajowej „trójce” w miejscowości Kaczorów doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w wyniku którego 18-letni kierowca i pasażer trafili do jeleniogórskiego szpitala. Świeżo upieczony kierowca osobowego citroena prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność, rozsądek i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Jeleniogórskiej w Kaczorowie. Około godziny 22.00 dyżurny jaworskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o leżącym na dachu, pomiędzy drzewami samochodzie osobowym. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie oraz jaworska „drogówka”. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen - 18-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego - jadąc wraz z pasażerem krajową „trójką” przez miejscowość Kaczorów prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na skutek czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas, uderzył najpierw w skarpę, potem w słup oświetleniowy, a następnie w przydrożne drzewo. Zaznaczyć należy, że warunki drogowe wczorajszego dnia były bardzo trudne z uwagi na obfite opady deszczu.

Oprócz policjantów na miejscu zdarzenia pracowali również strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanym. Obaj mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Jeleniej Górze.

18-letni sprawca wypadku był trzeźwy. Młody kierowca nie nacieszył się zbyt długo prawem jazdy, gdyż zatrzymali mu je policjanci.

Teraz mieszkańca powiatu świdnickiego czeka proces w sądzie. Za spowodowanie wypadku drogowego zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

APEL POLICJI
Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda czy taka „na podwójnym gazie” niesie za sobą szereg zagrożeń nie tylko dla kierowcy, ale również innych uczestników ruchu.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony