Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pechowy” złodziej wpadł w ręce bolkowskich stróżów prawa

Data publikacji 11.09.2022

Po raz kolejny skuteczne działania policjantów z bolkowskiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania 23-letniego złodzieja, który wielokrotnie okradał mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Bolków. Jego łupem padły głównie metalowe przęsła ogrodzeniowe oraz olej napędowy. Złodziej miał podwójnego pecha, bo w swoim telefonie posiadał zdjęcia skradzionych przęseł, które sam zrobił zaraz po dokonaniu przestępstwa. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Od pewnego czasu w jednej z miejscowości na terenie gminy Bolków dochodziło do kradzieży mienia. W zainteresowaniu złodzieja były głównie metalowe elementy, a dokładnie przęsła ogrodzeniowe będące własnością zarówno osób prywatnych, jak i gminy Bolków. Sprawca nie pogardził także olejem napędowym, który spuścił do plastikowego kanistra z ciągnika rolniczego.

Pokrzywdzeni mieszkańcy wsi składali zawiadomienia, a policjanci prowadzili postępowania w tych sprawach. Bolkowscy kryminalni zaangażowali się więc we wzmożone działania operacyjne. Analiza zgromadzonego materiału i właściwe rozpoznanie podległego terenu przyniosło wymierny efekt w postaci ustalenia danych „amatora cudzej własności” i zatrzymania 23-latka – mieszkańca powiatu złotoryjskiego.

23-letni sprawca działał głównie w porze wieczorowo – nocnej, a na „gościnne występy” przyjeżdżał osobowym volkswagenem. Najpierw jego „łupem” padło 30 litrów oleju napędowego oraz trzy metalowe przęsła o łącznej wartości 700 złotych. Jakiś czas później, z terenu ujęcia wody pitnej, złodziej ukradł  metalowe elementy stanowiące własność gminy Bolków w postaci: 21 przęseł ogrodzeniowych, 3 przęseł bramy ogrodzeniowej, trzech sztuk metalowych pokryw do komór z wodą oraz drzwi. Gmina oszacowała wartość strat na kwotę blisko 25000 złotych. Kolejna kradzież to zabór koryta wykonanego z piaskowca o wartości 1200 złotych na szkodę osoby prywatnej.

Złodziej miał dodatkowego pecha, ponieważ sfotografował swój „łup” zaraz po dokonaniu kradzieży, a zatrzymujący go policjanci znaleźli zdjęcia skradzionych przęseł w jego telefonie.

Zatrzymany usłyszał już część zarzutów. Tłumaczył, że ukradzione przedmioty wywiózł na teren powiatu złotoryjskiego i sprzedał przypadkowym osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za popełnione kradzieże 23-latkowiu grozi kara 5 lat więzienia.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony