Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubińscy policjanci na III Międzynarodowych Manewrach Techniczno – Medycznych „SAVE A LIFE”

Data publikacji 12.09.2022

Lubińscy mundurowi wzięli udział w III Międzynarodowych Manewrach Techniczno – Medycznych „SAVE A LIFE”, które odbyły się w Szklarach Górnych. Oprócz lubińskich policjantów w ćwiczeniach udział wzięli mundurowi z różnych części Polski oraz służby ze Słowacji i Ukrainy.

III Międzynarodowe Manewry Techniczno – Medyczne „SAVE A LIFE” przeprowadzone zostały w dniach 9-10.09.2022 w miejscowości Szklary Górne rejonu lubińskiego, których organizatorem byli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce” z siedzibą w Lubinie.

W ćwiczeniach udział wzięli policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo-Śledczego oraz Sztab Policji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Scenariusz zakładał działania ratownicze po przejściu nawałnicy, w wyniku której doszło do serii zdarzeń w tym m.in. wypadku masowego z udziałem pociągu oraz przygniecionego samochodu przez powalone drzewa z zakleszczonym kierowcą wewnątrz.

Oprócz lubińskich funkcjonariuszy w działaniach brały udział liczne służby mundurowe, w tym strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Lubina, Ochotniczych lokalnych Straży Pożarnych, Zespoły Ratownictwa Medycznego z Lubina, Nadleśnictwo Lubin i Lasy Państwowe, Zawodowa Straż Pożarna z Ukrainy, Straż Pożarna ze Słowacji i czerwony Krzyż ze Słowacji oraz inni uczestnicy, których łączna ilość oscylowała w granicy 120 osób.

Całość przedsięwzięcia była profesjonalnie przygotowana i w symulacji 6 epizodów każdy miał do wykonania konkretne działania, które leżą w kompetencjach danej formacji. Był to doskonały sprawdzian umiejętności współdziałania służb ze szczególnym uwzględnieniem zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy zdał ten sprawdzian celująco.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony