Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do kontroli motocyklista przyznał, że na śniadanie zażył amfetaminę. Odpowie również za inne czyny zabronione

Data publikacji 12.09.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który kierował pomimo sądowemu zakazowi oraz posiadał przy sobie narkotyki. Badanie krwi potwierdzi także czy mężczyzna wsiadł na motocykl, będąc pod wpływem środków odurzających. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pomimo  sądowemu zakazowi oraz posiadanie narkotyków.

11 września 2022 roku, około godziny 9.30 policjanci w trakcie patrolu w Siedlęcinie zwrócili uwagę na motocyklistę, który jechał bez kasku i w trakcie jazdy palił papierosa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej, jak się po chwili okazało, 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Mężczyzna podczas czynności był wyraźnie zdenerwowany, a jego zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. 30-latek wyznał, że zażywał o poranku amfetaminę, ale jakby tego było mało, jej zapas miał także przy sobie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna wsiadł na motocykl, lekceważąc orzeczony przez sąd środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 30-latek kierował, będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie również za to przestępstwo.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony