Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar dla drużyny funkcjonariuszy z Dolnego Śląska

Data publikacji 12.09.2022

18 drużyn złożonych głównie z pracowników grupy kapitałowej KGHM, przystąpiło do wspólnej rywalizacji w jednym z największych piłkarskich wydarzeń sportowych dla amatorów w regionie. Turniej odbył się w minioną sobotę na boiskach należących do klubu Zagłębie Lubin, a jego organizatorem był Związek Pracodawców Polska Miedź. Nie zbrakło również drużyny reprezentującej służby mundurowe, w której składzie wystąpili m.in. komendanci komend powiatowych oraz naczelnicy wydziałów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Drużyna ta zajęła pierwsze miejsce w kategorii VIP.

Turniej rozegrano w sobotę 10 września 2022 roku, na boiskach sportowych należących do klubu Zagłębie Lubin. 18 drużyn walczyło o puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Zawodom zorganizowanym w tym roku po raz szósty, patronował Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów, który także wystąpił w zespole VIP-ów.

Drużyna funkcjonariuszy, w której skład weszli m.in. komendanci komend powiatowych oraz naczelnicy wydziałów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, okazała się bezkonkurencyjna w kategorii VIP. Do rywalizacji tej właśnie kategorii przestąpiły także drużyny samorządowców, duchownych oraz drużyna gospodarzy, składająca się z prezesów firm zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Miedź. Łącznie zrzesza on 190 różnych firm i podmiotów.

Z pucharem wrócili jednak przedstawiciele służb mundurowych, których kapitanem podczas piłkarskich rozgrywek był Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach insp. Waldemar Cichocki.

Na zawodach nie zabrakło także Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana, który zgodnie z podziałem kompetencji nadzoruje działania służb kryminalnych w dolnośląskiej Policji i zawsze wspiera sportowe przedsięwzięcia policjantów.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony