Bieżące informacje

Dzielnicowi z Kłodzka zatrzymali dwóch mężczyzn, jeden z nich posiadał znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję

Data publikacji 14.09.2022

W poniedziałek, w trakcie kontroli drogowej, dzielnicowi z kłodzkiej policji ujawnili u 24-letniego pasażera pojazdu niewielkie ilości mefedronu. W związku z powyższym dalsze czynności policjanci przeprowadzili już w miejscach zamieszkania zarówno pasażera, jak i kierującego. W trakcie przeszukania u 24-latka policjanci ujawnili znaczne ilości narkotyków, broń i amunicję. Okazało się, że kierujący również posiadał w domu narkotyki.

W trakcie przeszukania mieszkania 24-latka policjanci ujawnili marihuanę i amfetaminę w ilości blisko 1300 porcji handlowych, a także pistolet gazowy wraz z amunicją.

W mieszkaniu 35-letniego kierowcy samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście porcji handlowych marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. W przypadku młodszego z nich zarzut dotyczy posiadania ich znacznej ilości, a dodatkowo posiadania broni gazowej bez zezwolenia.

Policyjne laboratorium sprawdzi również skład niezidentyfikowanej substancji ujawnionej w mieszkaniu pasażera pojazdu, by ustalić, czy służyła ona do produkcji narkotyków.

Zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa się komplikuje jeżeli zarzut będzie dotyczył posiadania ich znacznej ilości, a kara wówczas może wynieść nawet 10 lat. Młodszy z przestępczego duetu odpowie także za nielegalne posiadanie broni zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Daria Sługocka – Kapecka
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony