Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oleśniccy policjanci zatrzymali złodzieja sklepowego, który jak się okazało, na sumieniu miał o wiele więcej...

Data publikacji 14.09.2022

Oleśniccy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który dokonał kradzieży sklepowej. Jednak to, że mężczyzna nie zapłacił za towar, który wyniósł z placówki handlowej, było tylko jednym z czynów zabronionych na jego koncie. Podczas interwencji okazało się bowiem, że zatrzymany przyjechał pod sklep autem, które nie miało aktualnych badań technicznych. Kierowca audi miał za to dwa promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów... Teraz za to wszystko odpowie przed sądem.

Do dyżurnego oleśnickiej komendy powiatowej wpłynęło zgłoszenie dotyczące ujęcia  mężczyzny, który dokonał kradzieży sklepowej w jednej z placówek handlowych  mieszczącej się na terenie gminy Oleśnica. Policjanci, którzy zostali zadysponowani do tego zdarzenia, pilnie udali się we wskazany rejon. Gdy przybyli na miejsce, okazało się, że ujętym sprawcą kradzieży jest 35-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który na „zakupy” przyjechał z miejscowości oddalonej ponad 10 kilometrów.

W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna pojawił się w sklepie po godzinie 15:00. 35-latek chciał zakupić napoje alkoholowe, sok owocowy i lizaka, jednak wychodząc z towarem z lokalu, „zapomniał” wcześniej za niego zapłacić. Ekspedientka widząc to, wybiegła za złodziejem, aby odebrać mu skradzione rzeczy. Gdy sprawca kradzieży wsiadł do swojego samochodu i próbował odjechać, w ujęciu go pomógł przechodzący obok mieszkaniec miejscowości, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki i udaremnił tym samym jego ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z 35-latkiem od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a jego bełkotliwa mowa wskazywała, że znajduje się on pod znacznym jego wpływem. Policyjny alkomat wykazał podczas badania mężczyzny blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu kierującego audi w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiadał uprawnień do kierowania, posiadał za to aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na koniec mundurowi ustalili jeszcze, że auto mężczyzny nie posiadało aktualnych badań technicznych. Za tę dość pokaźną liczbę różnego rodzaju czynów zabronionych sklepowy złodziej odpowie teraz przed sądem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.48 MB)

Powrót na górę strony