Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na trzy miesiące stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym

Data publikacji 14.09.2022

98 i 91 km/h to prędkości, jakie rozwinęli zatrzymani przez policjantów mężczyźni kierujący samochodami osobowymi. Wykroczeń tych dopuścili się w miejscu, gdzie maksymalnie można jechać 40 km/h. Za popełnione wykroczenia drogowe kierowcy zostali ukarani mandatami. Zatrzymane przez policjantów prawa jazdy sprawców wykroczeń drogowych niezwłocznie trafią do właściwych starostw powiatowych celem wydania decyzji o ich zatrzymaniu na trzy miesiące.

We wtorek 13 września kilka minut po godzinie 17 w miejscowości Słączno w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Opel. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec Milicza. Okazało się, że mężczyzna w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h, jechał 98 km/h, czyli aż o 58 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy w związku z  przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do starosty milickiego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.
    
Podobna sytuacja zaistniała dzień później w środę 14 września tuż przed godziną 8 rano w miejscowości Duchowo w gminie Milicz, gdzie został zatrzymany kolejny „pirat drogowy”. Tym razem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierując samochodem osobowym marki Nissan w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h, jechał z prędkością 91 km/h, czyli aż o 51 km/h za dużo. Także ten kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych wraz z 10-cioma punktami karnymi. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcom prawa jazdy, wydali mężczyznom pokwitowania z potwierdzeniem, że prawa jazdy posiadali, ale zostały one zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcom dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej obaj mężczyźni zostali zwolnieni i pojechali w dalszą drogę.
    
Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienia.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony