Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego uprawiał konopie tłumacząc, że chce uzyskać medyczną marihuanę jako lekarstwo na bolące nogi. Usłyszał już zarzuty

Mundurowi z Kruszyna w powiecie bolesławieckim zatrzymali mężczyznę, który uprawiał rośliny zabronione prawem i zabezpieczyli 35 krzaków konopi, które były hodowane w kompleksie leśnym. Podejrzany to recydywista karany wcześniej za przestępstwa narkotykowe, dlatego tym razem grozi mu kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności.

Policjanci walcząc z przestępczością narkotykową eliminują z czarnego rynku wszelkiego rodzaju środki zabronione przepisami prawa. Tym razem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych ujawnili uprawę konopi indyjskich i zatrzymali podejrzanego o przestępstwo narkotykowe.

Okazało się, że 57-latek w kompleksie leśnym uprawiał 35 krzaków konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy przenosił 5 świeżo ściętych roślin do swojego samochodu.

Mieszkaniec gminy Bolesławiec był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Tłumaczył policjantom, że uprawia konopie w celach leczniczych, ponieważ ma chore nogi, a marihuana pomaga na jego dolegliwości.

Uprawa została zlikwidowana, a zatrzymany usłyszał zarzut uprawy konopi. Grozi mu kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności, ponieważ był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony