Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 13 kg tytoniu i blisko 13 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli wrocławscy policjanci

Data publikacji 15.09.2022

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w wyniku przeprowadzonych intensywnych czynności operacyjnych, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, któremu przyjdzie odpowiedzieć za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych. Mundurowi zabezpieczyli ponad 13 kg krajanki tytoniowej oraz około 13 tysięcy sztuk papierosów. O dalszych losach 49-latka zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu każdego dnia wykonują szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych, które prowadzą do ujawniania różnego rodzaju przestępstw. Jednym z ostatnich sukcesów, który mają na swoim koncie, jest zatrzymanie w kilka dni temu mężczyzny, któremu przyjdzie odpowiedzieć przed sądem za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

W trakcie czynności prowadzonych na terenie Starego Miasta funkcjonariusze, współpracując z Krajową Administracją Skarbową, zabezpieczyli ujawniony przy 49-latku nielegalny towar w postaci niemal 13 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 13 tysięcy sztuk papierosów. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa, gdyby ten nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, to ponad 29 tysięcy złotych.

Zgodnie z artykułem 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, za popełniony czyn zatrzymanemu 49-latkowi grozić może kara grzywny lub kara pozbawienia wolności, ale o tym ostatecznie zdecyduje sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony