Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechała na zakupy, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 16.09.2022

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego też dla takich skrajnie nieodpowiedzialnych osób policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przykładem może być 27–letnia mieszkanka Lubina, która wsiadła za kierownicę swojego samochodu, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu! Jak wynikało ze zgłoszenia świadka, kierująca przyjechała w takim stanie do sklepu, zrobiła zakupy i ledwo trzymając się na nogach, znów wsiadła z powrotem do auta. Kobieta została zatrzymana i już straciła swoje prawo jazdy, a teraz czekają ją jeszcze poważniejsze konsekwencje. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględną trzeźwość na drodze.

Do zdarzenia doszło 14 września, po godzinie 18:00. Lubińscy policjanci zostali powiadomieni przez świadka, który zauważył, jak kobieta kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen przyjechała do sklepu. Zgłaszający nabrał podejrzeń, że jest ona pijana, bo jak określił, zataczała się i ledwo trzymała na nogach. Po zrobieniu zakupów, jakby nigdy nic, wsiadła do swojego auta i odjechała. Świadek poinformował o tej sytuacji dyżurnego lubińskiej komendy, który na miejsce wysłał partol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce, zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód osobowy i zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi od razu wyczuli od 27-latki silną woń alkoholu. Kobieta nie mogła utrzymać równowagi i miała bełkotliwą mowę. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że miała w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu! Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz o losie nieodpowiedzialnej kobiety zdecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i bezwzględną trzeźwość osób, które decydują się kierować pojazdami mechanicznymi. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź substancji działających podobnie, można doprowadzić do tragedii na drodze i trzeba się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony