Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek drogowy- był pod wpływem narkotyków

Data publikacji 16.09.2022

25-latek spowodował wypadek drogowy, będąc pod wpływem narkotyków. W wyniku tego zdarzenia jedna z pasażerek pojazdu doznała ciężkich obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. W osobowym BMW mieszkańca Legnicy policjanci ujawnili narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 25-latka, który kierując samochodem marki BMW, doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na jednej z ulic miasta mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wpadł w poślizg, w konsekwencji czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną, po czym jego pojazd przemieścił się na pas zieleni dzielący jezdnię od chodnika.

W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek, która zajmowała miejsce z tyłu pojazdu i nie korzystała z pasów bezpieczeństwa, doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala. Kierujący i druga z pasażerek, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Jak się okazało, kierujący nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a jakby tego było mało, znajduje się pod wpływem narkotyków. Ponadto w jego pojeździe, policjanci ujawnili ich zapas, w postaci marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono procesowo do dalszych czynności. 

Teraz młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.
 

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony