Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z okazji 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

16 września w Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie z okazji 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Obejmowało wykład nt. „Wierni synowie wiernych miast” oraz warsztaty „Śledztwo katyńskie”. Spotkanie skierowane było do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiego garnizonu.

Wykład dotyczył przebiegu agresji sowieckiej na ziemie polskie i udziału funkcjonariuszy poszczególnych służb mundurowych (z naciskiem na funkcjonariuszy Policji) w obronie wschodnich granic RP, w pierwszych dniach ataku.

W ramach spotkania odbyły się również warsztaty, których celem nadrzędnym jest poznanie tożsamości ofiar zbrodni katyńskiej oraz  przybliżenie losów oficerów Policji Państwowej i Wojska Polskiego. Kluczowym elementem w  powyższych warsztatach są artefakty – przedmioty wydobyte z dołów śmierci, których oryginały znajdują się w zbiorach Muzeum Katyńskiego.

Wykład prowadzony był przez Jerzego Rudnickiego z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej  Oddział we Wrocławiu, a warsztaty poprowadzili Kamila Skłodowska i Jerzy Rudnicki. W wydarzeniu udział wzięła również Pani Magdalena Romaniuk — asystentka wojewody dolnośląskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu, którego celem jest między innymi popularyzacja i upowszechnienie wiedzy z zakresu historii Polski oraz polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności historii Policji Państwowej, martyrologii funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz ich rodzin. Projekt obejmuje również edukację dzieci i młodzieży w zakresie polskich wartości np. symboli narodowych, etosu oraz tradycji Policji.  

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: Wydział Prezydialny
KWP we Wrocławiu
 

  • szkolenie dla policjantów w izbie pamieci
  • szkolenie dla policjantów w izbie pamieci
  • szkolenie dla policjantów w izbie pamieci
  • Policjanci i cywile podczas wykładu
  • Policjanci i cywile podczas wykładu
  • Policjant podczas wykładu
Powrót na górę strony