Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 20.09.2022

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie Wałbrzycha 26-latek został zatrzymany przez policjantów I Komisariatu Policji. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę innych pracowników, zabierał przeznaczone dla nich do dostarczenia przesyłki, a następnie wykradał z nich wartościowe przedmioty, sam je później użytkując. Pewnego dnia na teren firmy przyszedł nawet w markowych okularach, które wcześniej zniknęły wraz z jedną z paczek.

Pracownik firmy kurierskiej zrobił sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. Przez kilka tygodni przychodząc do pracy, wykradał innym kurierom paczki, które w ten sposób nie trafiły do klientów. Znajdujące się w nich ubrania oraz przedmioty codziennego użytku były natomiast użytkowane przez 26-latka. W skradzionych markowych okularach mężczyzna pokazał się nawet w pracy.

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, po złożonym przez pracowników firmy w miniony czwartek zawiadomieniu, został zatrzymany w Starych Bogaczowicach przez policjantów pierwszego komisariatu. Mężczyzna dobrowolnie oddał byłemu już pracodawcy różnego rodzaju buty, spodnie, kurtkę oraz inne przedmioty i wartościowe rzeczy. Straty wyrządzone przez nieuczciwego pracownika przedstawiciele firmy wstępnie oszacowali na łączną kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony