Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VIII Bieg terenowy przedszkolaków w koalicji na rzecz bezpieczeństwa z jeleniogórską policją

Policjantka z komendy miejskiej w Jeleniej Górze oraz dzielnicowi z Komisariatu II Policji spotkali się z dziećmi w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 w Jeleniej Górze na VIII Biegu terenowym przedszkolaków. Biegi przełajowe przedszkolaka stały się imprezą cykliczną powtarzaną co roku, a bierze w nich udział ponad 220 przedszkolaków z jeleniogórskich placówek.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze uczestniczyli w VIII Biegu terenowym przedszkolaków. Do zabawy włączyły się wszystkie przedszkola państwowe z terenu miasta, a patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak.

Zasady biegów były przedstawione wszystkim uczestnikom. Każda drużyna miała za zadanie przejść, zgodnie z otrzymaną mapą, określoną trasę w lesie, na której rozmieszczone były stanowiska. Dzieci musiały wykazać się podstawową wiedzą na temat bezpieczeństwa. Na stanowiskach jak co roku czekali przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, GOPR-u, Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego, a także WOPR.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała klasa mundurowa z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach oraz uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Dzieci udowodniły, że potrafią sprawnie poruszać się z wykorzystaniem mapy. Po przejściu trasy na maluchy czekały puchary oraz medale dla każdego uczestnika oraz słodki poczęstunek.

W trakcie spotkania mundurowi poruszali następujące tematy:

  • zagrożenia i sposoby ich unikania;
  • w drodze do np. przedszkola i do domu (bezpieczny pasażer, pieszy, rowerzysta);
  • oznaczenia drogowe i sygnalizacja świetlna - przechodzenie w miejscach dozwolonych, z sygnalizacja świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, informacja i zachowanie się gdy kieruje ruchem policjant, wyposażenie w elementy odblaskowe;
  • podróżowanie autem - w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza;
  • zachowanie podczas zabawy na podwórku, w kontakcie z osobą obcą – psem - dzikimi zwierzętami, podczas prac polowych;
  • powiadamianie służb ratunkowych i przypomnienie numerów alarmowych.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony