Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do pensjonatu, ale szybko wpadli w ręce jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie włamali się do jednego z pensjonatów. Mieszkańcy powiatu karkonoskiego podejrzani są o kradzież z włamaniem, gdzie ich łupem padło mienie o wartości 2 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Teraz 23 i 30-latek za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Prewencji i Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Karpaczu bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn 23-latka i 30-latka mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy wspólnie dokonali włamania do nieczynnego pensjonatu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni włamali się  do budynku, po czym z wnętrza dokonali kradzieży kabli elektrycznych, obrazów, lustra oraz innych drobnych przedmiotów, które schowali w pojeździe. Ich łupem padło mienie o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z Karpacza odzyskali wszystkie przedmioty, a zatrzymani mężczyźni byli zdziwieni błyskawiczną reakcją mundurowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony