Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, bo zażywał narkotyki

Data publikacji 21.09.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

19 września 2022 roku, po godzinie 18 na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze  mundurowi zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki Hyundai. Podczas pomiaru okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 88 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania, mężczyzna zwolnił, a po chwili przyspieszył, podejmując próbę ucieczki.

Policjanci ruszyli za nim, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekający samochód poruszał się całą szerokością jezdni, naruszając obowiązujące przepisy. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali pojazd wraz z kierującym oraz pasażerem. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy kierowca przyznał się, że uciekał, ponieważ w godzinach popołudniowych zażywał metamfetaminę, a pasażer doradził mu ucieczkę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony