Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj bracia zatrzymani na kradzieży znacznej ilości paliwa, jednak to nie jedyne przestępstwo, które mają na sumieniu

Data publikacji 21.09.2022

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi rodzeństwu podejrzanemu o włamanie do maszyny budowlanej i kradzież około 200 litrów paliwa. Bracia zostali zatrzymani przez policjantów bezpośrednio po dokonanym przestępstwie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, przed którym odpowiedzą również za inne czyny. Podejrzani są także o wycinkę, a następnie kradzież drewna z prywatnej działki, a także kierowanie wobec sąsiadów gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia oraz zniszczenia mienia. Starszy mężczyzna odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy Policji i kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w nocy w kompleksie leśnym pomiędzy Rząśnikiem a Proboszczowem w powiecie złotoryjskim. Z ustaleń policjantów wynikało, że nieznane osoby włamały się do maszyn budowlanych i ukradły około 200 litrów oleju napędowego. Sprawcy oddalili się z miejsca przestępstwa, jednak na jednym z pól uprawnych zostali zauważeni przez policjantów. Nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i zaczęli uciekać. Policjanci rozpoczęli pieszy pościg. Zakończył się on zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat. Byli to bracia zamieszkujący gminę Pielgrzymka.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, przed którym odpowiedzą również za inne przestępstwa. Bracia podejrzani są także o wycinkę, a następnie kradzież z prywatnej działki drewna o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Wspólnie będą odpowiadać za kierowanie wobec sąsiadów gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia oraz zniszczenia mienia. Starszy z braci odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy Policji i dwukrotne kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Obaj młodzi mężczyźni za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony