Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Road Safety Days 2022, czyli apel jaworskich seniorów do kierujących pojazdami

Od 16 do 22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Jaworscy policjanci podczas spotkania z seniorami rozmawiali o zachowaniach skutkujących poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

W ramach działań Roadpol Safety Days, koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wraz z seniorami z Centrum Usług Socjalnych przy MOPS w Jaworze „ Senior +” włączyli się w tegoroczne obchody „Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Seniorzy przygotowali plansze z hasłami skierowanymi do kierowców z apelem o bezpieczną jazdę, trzeźwość za kierownicą oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zapisane na planszach hasła stanowiły zarazem prośbę osób starszych skierowaną właśnie do kierujących pojazdami, aby z rozsądkiem i cierpliwością traktowali ich grupę wiekową, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety niesprzyjająca aura i niska temperatura przeszkodziły w tym, aby seniorzy mogli wyjść na drogę i osobiście zaapelować do kierowców o rozsądek i ostrożność.

Na koniec spotkania seniorzy mogli obejrzeć film przygotowany przez jaworskich policjantów, dotyczący niewłaściwych zachowań kierujących wobec pieszych, jak również otrzymali od mundurowych żółte kamizelki i elementy odblaskowe, aby byli jeszcze bardziej widoczni na drodze, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się jesień i dni będą coraz krótsze.

Dzisiejsze spotkanie z seniorami z całą pewnością miało na celu uzmysłowić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby nie zapominać o tym, że zrozumienie + wzajemny szacunek =  bezpieczeństwo.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • dwie kobiety siedzą w kamizelkach odblaskowych na fotelach
  • dwie kobiety siedzące na fotelu trzymają plansze z napisami o bezpieczeństwie
  • dwaj mężczyźni siedzący na fotelu trzymają plansze z napisami o bezpieczeństwie


 

Powrót na górę strony