Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu znęcał się nad partnerką, znieważył oraz naruszył nietykalność funkcjonariuszy

Data publikacji 22.09.2022

Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się nad partnerką, krótkotrwałe użycie pojazdu, znieważenie i naruszenie nietykalność interweniujących funkcjonariuszy. Zatrzymany podczas interwencji nie stosował się do wydawanych poleceń i zachowywał się agresywnie. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał łącznie 6 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 19 września dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jak wynikało z relacji zgłaszającej, po powrocie do domu jej partner będący pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. W trakcie kłótni 25-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego bez zgody zabrał pozostawione w domu klucze, a następnie odjechał nienależącym do niego autem wartości około 100 tysięcy złotych.

Policjanci od razu rozpoczęli sprawdzanie ulic miasta za pojazdem i sprawcą. Podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu po upływie 30 minut został zatrzymany w miejscu zamieszkania, do którego powrócił.

W trakcie interwencji policjanci próbowali porozmawiać i uspokoić agresora. Wtedy ten całą swoją złość zaczął „przelewać” na interweniujących funkcjonariuszy. Nie stosował się do wydawanych poleceń. Zaczął znieważać mundurowych słowami wulgarnymi oraz im grozić. Jakby tego było mało, 25-latek naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz groźbą próbował wymusić na funkcjonariuszach zaniechania czynności służbowych. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna realnie stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia interweniujących policjantów. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

W chwili zatrzymania miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi powiatu trzebnickiego łącznie 6 zarzutów, w tym również znęcania się nad partnerką.

Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy.

sierż. szt. Paweł Noga
Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony