Bieżące informacje

Dwaj mieszkańcy powiatu strzelińskiego zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 22.09.2022

Za posiadanie narkotyków odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu strzelińskiego zatrzymani jednej nocy ale w różnych częściach powiatu przez policjantów. U 26-latka w trakcie nocnego legitymowania policjanci znaleźli należące do niego narkotyki w postaci amfetaminy, natomiast 24-latek spacerował ulicami miasta z marihuaną w kieszeni. Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W nocy z 19/20 września br., policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie wykonywania czynności służbowych zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy skwerze zieleni. Młody człowiek zachowywał się bardzo nerwowo, co doświadczeni policjanci odebrali jako przejaw „nieczystego sumienia”, dlatego postanowili przystąpić do legitymowania.

Podczas wykonywanych czynności szybko wyszło na jaw, że 26-latek posiada przy sobie zawiniątko, w którym znajduje się biały proszek. Wstępne badanie potwierdziło, że znaleziona substancja to amfetamina. Na tej podstawie mieszkaniec powiatu strzelińskiego został zatrzymany i doprowadzony na teren jednostki celem wykonania czynności procesowych.

Tej samej nocy, kilka minut po godzinie 2:00, na terenie Strzelina mundurowi przystąpili do legitymowania 27-letniego mężczyzny. Policjanci w trakcie kontroli osobistej ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. 27-latek podzielił losy swojego poprzednika i również został zatrzymany, po czym trafił do jednostki, aby wykonać z jego udziałem niezbędne czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony