Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej wytrzeźwiał i skruszony oddał „łup” policjantom

Data publikacji 23.09.2022

Kilka dni temu jaworscy policjanci zostali powiadomieni przez właścicielkę jednej z miejscowych restauracji o kradzieży pieniędzy, dwóch telefonów komórkowych oraz torby termicznej do przewożenia posiłków. Do zdarzenia doszło w nocy, a sprawca wykorzystał pozostawione przez pracowników otwarte okno w budynku. Kilkanaście godzin po kradzieży do dyżurnego jaworskiej jednostki zgłosił się skruszony 18-letni sprawca, który zwrócił „łup”.

Do zdarzenia doszło w nocy z 17/18 września br. w jednej z jaworskich restauracji. Pokrzywdzona powiadomiła miejscowych funkcjonariuszy o kradzieży pieniędzy, dwóch telefonów komórkowych oraz torby termicznej przeznaczonej do przewożenia posiłków. Starty wyceniono na kwotę ponad tysiąca złotych. Na miejsce niezwłocznie udała się grupa zdarzeniowa, której funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza restauracji przez otwarte okno.

Kilkanaście godzin później, do dyżurnego jaworskiej komendy Policji przyszedł sprawca kradzieży. Mężczyzna wyjaśnił, że w dniu zdarzenia wypił sporą ilość alkoholu i nie zastanawiał się nad konsekwencjami swojego czynu. Gdy złodziej wytrzeźwiał, postanowił zgłosić się na policję i zwrócić skradzione przedmioty.

18-latek usłyszał już zarzut i przed obliczem sądu będzie tłumaczył swoje postępowanie. Pamiętajmy, że za kradzież mienia o wartości przekraczaj 500 zł w świetle prawa jest przestępstwem i grozi za jego popełnienie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony