Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczne zachowania podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami

Data publikacji 25.09.2022

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną systematycznie prowadzą rozmowy z uczniami na wiele tematów. Jest jednak jedno słowo, które łączy je wszystkie i pada wielokrotnie podczas spotkań - bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy funkcjonariusze mówią o zachowaniach na drodze, w internecie, w domu czy szkole, za każdym razem przypominają, jak istotnym jest, aby zawsze zachowywać się w sposób zgodny z przepisami i nigdy nie powodować sytuacji niebezpiecznych.

Dolnośląscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę, podczas których poruszają wiele różnych tematów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się trzy takie spotkania. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy miejskiej oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu odwiedzili dwie placówki oświatowe na terenie miasta - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 i Szkołę Podstawową nr 15. Natomiast dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zawitali do Szkół Podstawowych nr 1 i 5 w tej miejscowości.

W trakcie spotkań dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad postępowania podczas aktywności na placu zabaw. Przedszkolaki i uczniowie dowiedzieli się również, jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Mundurowi omówili również zasady korzystania z numeru alarmowego 112. Dzieci otrzymały także wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi oraz w przypadku, gdy dojdzie do ataku groźnego psa.

Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci. Wierzymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennym zachowaniu uczniów.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony