Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Co gorsza, w swoją krótką i niebezpieczną podróż zabrała kilkuletnie dzieci

Data publikacji 25.09.2022

Strzelińscy policjanci zatrzymali 26–latkę, która kierowała samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Sprawdzenie jej danych w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadała ona również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Co gorsza, kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością, zabierając w swoją co prawda krótką, ale bardzo niebezpieczną podróż 8–letnią siostrę oraz 7–letnią córkę! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i narażenie dzieci na utratę życia lub zdrowia może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu strzelińscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole drogowe na terenie całego powiatu, podczas których sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Podczas tych działań w miejscowości Gołostowice mundurowi dostrzegli samochód osobowy marki Opel z niesprawnym oświetleniem. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującą tym autem kobietę do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z 26–latką mundurowi nabrali podejrzeń, że może się ona znajdować pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. W toku prowadzonych czynności ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie trzeźwości wykazało bowiem ponad promil alkoholu w jej organizmie. Ponadto w wyniku sprawdzenia danych w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że kontrolowana kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jednak ta historia ma jeszcze jeden bulwersujący aspekt, który potwierdza niestety skrajną nieodpowiedzialność 26-latki i jej całkowity brak wyobraźni. W swoją krótką, ale zarazem bardzo niebezpieczną podróż autem kobieta wybrała się bowiem wraz z 8–letnią siostrą oraz 7–letnią córką!

Śledczy badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i narażenie nieletnich dzieci na utratę zdrowia lub życia, kierującej może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJMY!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają poważne i realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.  Są często przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę musimy się liczyć z tym, że możemy pozbawić kogoś zdrowia a nawet życia!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony