Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i Chronimy. Policjanci z wizytą u dzieci, które przybyły do nas z Ukrainy

Data publikacji 28.09.2022

Zaczęło się od pomysłu, a potem zbiórki środków wśród funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mundurowi, mając na uwadze rozpoczynający się nowy rok szkolny i wiedząc, że nie wszystkie dzieci mają niezbędne akcesoria oraz przybory, postanowili ruszyć z pomocą. Policjanci kupili zeszyty, długopisy, kredki, bloki i inne niezbędne w szkole materiały. Następnie zawieźli je i przekazali podopiecznym jednego z domów dla dzieci z Ukrainy, które przebywają w powiecie ząbkowickim. Wśród podarowanych prezentów nie zabrakło także słodyczy, które zawsze powodują uśmiech na twarzach maluchów. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały dla policjantów wzruszającą piosenkę.

„Pomagamy i chronimy” – te słowa policjanci w codziennej służbie zawsze zamieniają w czyny. Tak było i tym razem, bo biorąc pod uwagę rozpoczynający się nowy rok szkolny, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowali zbiórkę środków z przeznaczeniem na szczytny cel. Był nim zakup i przekazanie przyborów szkolnych dla 57 dzieci z Ukrainy, które mieszkają obecnie w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był insp. Paweł Barski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który nadzoruje pion prewencji.

Mundurowi za zebrane fundusze kupili między innymi: zeszyty, długopisy, kredki, bloki, farby i inne przybory szkolne, a następnie pojechali na teren powiatu ząbkowickiego, gdzie dzieci już na nich czekały.

Wcześniej jednak w rozmowie z pracownikami placówki mundurowi ustalili, co najbardziej potrzebne będzie uczniom. Gdy dowiedzieli się, że często brakuje funduszy na podstawowe sprawy i nie ma mowy o zakupach zabawek bądź słodyczy, zabrali też ze sobą worek łakoci.

Nie zabrakło na spotkaniu także policyjnej maskotki dolnośląskich policjantów, czyli Komisarza Lwa, który jest przyjacielem wszystkich dzieci. Podopieczni w podziękowaniu dla policjantów, zaśpiewali bardzo wzruszającą ukraińską piosenkę.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu

Opis filmu: Film ze spotkania policjantów z dziećmi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.77 MB)

Powrót na górę strony