Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała blisko 4 promile alkoholu w organizmie i niestety w takim stanie opiekowała się małym dzieckiem

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci powiatu kłodzkiego interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Nowej Rudy, gdzie pod opieką kompletnie pijanej kobiety, znajdować się miało 3-letnie dziecko. Mundurowi zadziałali natychmiast i ustalili rodzinę małoletniej, która następnie została przekazana pod opiekę cioci. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje teraz o dalszych losach dziecka, a funkcjonariusze przeprowadzą w tej sprawie postępowanie. Jeżeli potwierdzi się, że 35-latka naraziła swoim zachowaniem dziecko na utratę życia lub zdrowia, grozić jaj może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 21:00, dyżurny z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał zgłoszenie telefoniczne, z którego wynikało, że prawdopodobnie w jednym z mieszkań nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad małym dzieckiem. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 35-latkę i jej 3-letnią córkę. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie potwierdziło fakt, że kobieta jest skrajnie nietrzeźwa. Matka małej dziewczynki miała aż 3,94 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O zdarzeniu powiadomiony został sąd rodzinny, a policjantom szybko udało się ustalić bliskich członków rodziny dziecka i 3-latka trafiła pod opiekę swojej cioci. Komplet materiałów w tej sprawie zostanie przekazany do sądu rodzinnego, który to zdecyduje o ich dalszym losie. Policjanci, jak zawsze w takich przypadkach sprawdzają, czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli to się potwierdzi, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencja ta zakończyła się w sposób bezpieczny dla dziecka, ale wiele innych tego typu sytuacji, niestety kończy się niejednokrotnie tragicznie.

Dlatego też funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które być może są świadkami albo podejrzewają, że małoletnim może lub dzieje się krzywda, o powiadamianie służb pomocowych. Zgłoszenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, mogą nie tylko zapobiec tragedii, ale być bardzo pomocne w podjęciu wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony