Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdenerwował się zachowaniem innego kierowcy, wiec znacznie przyspieszył swoim porsche wpadając wprost w zasięg miernika prędkości

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z wrocławskiej drogówki. 29-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska pędził swoim porsche jedną z ulic w centrum miasta, a funkcjonariusze zmierzyli prędkość auta przy użyciu ręcznego miernika prędkości. Kierowca ignorując obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem aż 132 km/h!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, pełniący służbę na posterunku kontroli prędkości przy ul. Legnickiej, sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń.

W pewnym momencie mundurowi dostrzegli pędzące w ich stronę porsche, wnet zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie ręcznego miernika prędkości, w który byli wyposażeni, wyświetlił się wynik - 132 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h.

29-letni kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że przekroczył dozwolona prędkość, gdyż wcześniej zdenerwował się na innego kierowcę.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na 29-latka grzywnę wynoszącą 2500 zł, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również kierującemu prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony