Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ręce policjantów ze Strzelina trafił nietrzeźwy kierujący bez uprawnień

Data publikacji 28.09.2022

Nietrzeźwi kierowcy to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu również tych niechronionych. Z tego powodu mundurowi stanowczo reagują na kierujących, którzy pomimo wzmożonych działań decydują się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W ręce strzelińskich mundurowych trafił kolejny kierujący na „podwójnym gazie”. Ponadto, sprawdzenie danych kierującego w policyjnym systemie wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdego dnia wykonywane są kontrole drogowe przez dolnośląskich policjantów, podczas których mundurowi zwracają uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących. Niestety pomimo ciągłych akcji i apeli o zachowanie trzeźwości w dalszym ciągu za kierownicę wsiadają kierowcy, którym obce są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

W trakcie wykonywania czynności służbowych w miniony poniedziałek, 26 września br., kilka minut przed godz. 23:00 w Strzelinie przy ul. Szybalskiego, mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Alfa Romeo. Za kierownicą samochodu siedział 38-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego. Tym razem policjanci trafnie wytypowali pojazd, gdyż badanie urządzeniem przenośnym wykazało u kierującego mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili również, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem, za co w myśl art. 178a § 1 Kodeksu karnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje !!!

Nieodpowiedzialny, nietrzeźwy kierowca to potencjalne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Każdy z nas powinien reagować. Widząc wsiadającą za kierownicę osobę, której stan wydaje się nam podejrzany, należy uniemożliwić jej dalszą jazdę i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112, aby jak najszybciej na miejscu pojawili się policjanci.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony