Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną motorówkę. Złodzieje ukryli ją w… lesie

Data publikacji 28.09.2022

Złotoryjscy funkcjonariusze odzyskali motorówkę z silnikiem i przyczepą służącą do jej transportu. Sprzęt o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych, należący do miejscowego klubu żeglarskiego, został skradziony kilka dni temu. Skuteczna praca policjantów pozwoliła na odzyskanie całości sprzętu, który wkrótce zostanie zwrócony dla klubu. Aktualnie policjanci sprawdzają okoliczności zdarzenia oraz szukają sprawców przestępstwa.

Na początku ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odebrali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego na terenie jednej z gmin. Skradziona została łódź motorowa z silnikiem oraz przyczepą służącą do jej transportu. Sprzęt należał do miejscowego klubu żeglarskiego, który wykorzystywał ją podczas sezonu letniego. Łączne straty klubu oszacowano na kwotę około 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze po odebraniu zgłoszenia przeprowadzili szereg czynności operacyjno-wykrywczych, mających na celu ustalenie, gdzie znajduje się łódź i kto jest odpowiedzialny za jej kradzież. Dzięki tej pracy, zaledwie kilka dni po zgłoszeniu, policjanci ustalili miejsca ukrycia motorówki. Precyzyjnie zamaskowana siatką i gałęziami drzew, była ukryta w kompleksie leśnym na terenie powiatu złotoryjskiego. Mundurowi odzyskali całość skradzionego sprzętu i wkrótce zostanie on zwrócony właścicielowi.

W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności. Policjanci sprawdzają okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim intensywnie pracują w celu ustalenia sprawców kradzieży tego sprzętu.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923 

  • Zdjęcia przedstawiają skradzioną motorówkę ukrytą w lesie
  • Zdjęcia przedstawiają skradzioną motorówkę ukrytą w lesie
  • Zdjęcia przedstawiają skradzioną motorówkę ukrytą w lesie
  • Zdjęcia przedstawiają skradzioną motorówkę ukrytą w lesie
Powrót na górę strony