Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyroby tytoniowe przejęli wrocławscy policjanci. Straty skarbu państwa wyniosły ponad 20 tysięcy złotych

Data publikacji 28.09.2022

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, zabezpieczyli blisko 3 kilogramy nielegalnego tytoniu oraz 790 paczek papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda transportowana była taksówkami, a podejrzany o jej rozprowadzanie mężczyzna wpadł bezpośrednio po tym, jak wysiadł z pojazdu. O dalszym losie 22-latka zdecyduje teraz sąd, a musi się on liczyć z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów z Kodeksu karnego skarbowego. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 20 tysięcy złotych. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu skontrolowali jeden z miejskich placów targowych, w związku z podejrzeniem handlu wyrobami tytoniowymi oraz krajanką tytoniową - bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi ustalili, że osoby odpowiedzialne za ten nielegalny proceder, prawdopodobnie przemieszczają się zamawianymi wcześniej taksówkami i posiadają przy sobie duże ilości kontrabandy.

Do działań funkcjonariusze przystąpili nad ranem i zatrzymali 22-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który wysiadł z taksówki w okolicy jednego z miejskich targowisk. Mężczyzna miał przy sobie torbę sportową, w której policjanci ujawnili dokładnie to, czego się spodziewali.

Zabezpieczono worki z tytoniem o wadze łącznie blisko 3 kilogramów, a także 790 paczek papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymany mężczyzna trafił w towarzystwie funkcjonariuszy do najbliższego komisariatu Policji, a ujawniony tytoń i papierosy policjanci dokładnie opisali, przeliczyli i zważyli.

Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

Teraz mężczyzna będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów z Kodeksu karnego skarbowego.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy 
KWP we Wrocławiu 

Źródło: KMP we Wrocławiu 
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony