Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgubiła go „ciężka noga”

Funkcjonariusze ruchu drogowego świdnickiej policji po pościgu zatrzymali 31-latka, który przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi mu kolejny wyrok do 5 lat więzienia.

27 września br. jeden z patroli Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w godzinach porannych pełnił służbę na terenie gminy Żarów. Policjanci kontrolowali prędkość z jaką w terenie zabudowanym poruszają się kierowcy. Około godziny 8.00 funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki BMW. Ten przekroczył prędkość o 58 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h - kierowca pędził 98 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ale ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyśpieszył. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, podając przy tym sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, które ten również zignorował i pędził dalej - jak się okazało wprost do swojego domu. I kiedy był już przekonany, że mu się udało i kolejny dzień spędzi w domowym zaciszu - został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że amator szybkiej jazdy to 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności, ale czy skończy się na 6 miesiącach? O tym zdecyduje sąd. 31-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny od pojazdu BMW, którym poruszał się 31-latek, bo jak wykazały policyjne bazy danych pojazd nie został dopuszczony do ruchu, nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna został także ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a 13 punktów karnych wpłynęło na jego konto w związku z przekroczeniem prędkości o 58 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymali również jego prawo jazdy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony