Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja roku akademickiego z lubińską policją

Data publikacji 30.09.2022

Dolnośląscy funkcjonariusze na różne sposoby cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Wczoraj policjanci z Lubina gościli na inauguracji roku akademickiego. Studenci byli tym razem szczególni. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo tej grupy wiekowej, która jest narażona na ataki ze strony bezdusznych przestępców, przestrzegali przed oszustami. Liczna grupa seniorów, która przybyła na koncert zespołu „Czerwone Gitary”, by świętować początek roku akademickiego, otrzymała ulotki informacyjne, mogła również przeczytać na telebimach informacje przygotowane przez policjantów o metodach oszustw, które miały miejsce na terenie powiatu, a także wysłuchać rad policjantki, jak nie stracić swoich oszczędności.

Przed uroczystością, w której uczestniczyło blisko 2000 osób, dzięki uprzejmości organizatorów koncertu zorganizowanego na rozpoczęcie kolejnego, piętnastego już roku akademickiego lubińskiego Uniwersytetu Senioralnego, asp. Anna Szajbler z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, omówiła bezpieczne zachowania, które pozwolą uchronić osoby starsze przed bezdusznymi przestępcami. 

Policjantka prosiła o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Funkcjonariuszka przestrzegała, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, księdza, policjanta, czy prokuratora.

Przestrogi poparte były przykładami z praktyki policyjnej, ulotkami przekazanymi każdej osobie, która przybyła na koncert, a także prezentacją wyświetlaną na telebimach usytuowanych przy scenie.  

Seniorzy zostali również poproszeni przez funkcjonariusza, aby wszystkie uzyskane informacje przekazali swoim znajomym, rodzinie, aby w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby osób i zapobiec próbom wyłudzania i kradzieży pieniędzy.  

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony