Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie jazdy z auta "odpadło" koło

Data publikacji 30.09.2022

Wczoraj w Złotoryi doszło do niebezpiecznej sytuacji. Od jednego z samochodów wyjeżdżających z miasta w kierunku Legnicy "odpadło" koło. Kierująca miała sporo szczęścia, ponieważ zdążyła zatrzymać auto na jezdni, a koło nie uderzyło w inne pojazdy. Przed nami sezon jesienno-zimowy, w trakcie którego będziemy wymieniać opony na zimowe. Zwróćmy uwagę na właściwe dokręcenie śrub tak, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom.

Wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej nr 364 doszło do niebezpiecznego  zdarzenia drogowego. Od auta wyjeżdżającego ze Złotoryi w kierunku Legnicy "odpadło" koło. Biorąc pod uwagę fakt, że miało to miejsce w trakcie jazdy, cała sytuacja mogła doprowadzić do poważnego wypadku drogowego. Kierująca tym samochodem kobieta  może mówić o dużym szczęściu. Udało jej się zapanować na autem i zatrzymać je bezpiecznie na jezdni, a koło nie uderzyło w żaden inny pojazd.

Mając na uwadze to zdarzenie, apelujemy do kierowców o regularne sprawdzanie mocowania kół w naszych samochodach. Zadbajmy o to szczególnie w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, kiedy będziemy wymieniać opony letnie na zimowe. Po wizycie w serwisie sprawdźmy właściwe dokręcenie śrub, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony