Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmowy o bezpieczeństwie w Jaworze w ramach programu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”

Data publikacji 01.10.2022

W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym gminy Bolków odbyło się spotkanie z seniorami w ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. W spotkaniu zorganizowanym przez bolkowskie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Przyjaciół „Stokrotka” zorganizowanym z okazji Dnia Seniora uczestniczył profilaktyk z bolkowskiego komisariatu, który rozmawiał z uczestnikami o ich bezpieczeństwie.

W ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”, którego głównym celem jest współpraca Policji polskiej i niemieckiej na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa seniorów na obszarze przygranicza oraz podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń przestępczością oszustw, którymi stają się osoby starsze, profilaktyk z Komisariatu Policji w Bolkowie przeprowadził spotkanie z członkami bolkowskie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Przyjaciół „Stokrotka”. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, w szczególności zwrócenie uwagi na działania oszustów podszywających się pod policjantów lub osoby najbliższe.

Podczas spotkania poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych jak np. oszustwa popełniane na szkodę seniorów oraz metody, jakimi posługują się najczęściej przestępcy. Policjant przestrzegał zgromadzonych, że pomimo wielu akcji informacyjnych w dalszym ciągu dochodzi do tego typu przestępstw. Była to również dobra okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Profilaktyk informował uczestników spotkania o tym, jak właściwe zabezpieczyć swoje mieszkania, domy czy ogródki działkowe przed ewentualnymi kradzieżami i włamaniami.

Funkcjonariusz promował także koncepcję „SENIOR ONLINE” zapraszając zgromadzonych seniorów do uczestnictwa w szkoleniach w sieci na żywo skierowanych do osób starszych przez Dolnośląską Policję.

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał materiały prewencyjne zawierające wskazówki dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Po zakończeniu spotkania każdy z seniorów otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkleniu.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony