Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja o nazwie „Pokuta” – czyli edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy zamiast mandatu. Dzisiaj realizowana w Radomierzu

Data publikacji 01.10.2022

25 czerwca na stacji paliw w Mysłakowicach odbyła się kolejna edycja akcji „Pokuta”, której organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Towarzystwo Karkonoskie oraz Straż Pożarna. W ramach akcji policjanci jeleniogórskiej drogówki umożliwiali kierowcom, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym, zamianę mandatu karnego na edukację z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Dziś funkcjonariusze realizują założenia jej akcji w Radomierzu w godzinach między 10 a 14.

Jeszcze w czerwcu w Mysłakowicach odbyła się kolejna edycja akcji pn. ”Pokuta”. Jej organizatorem była Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Towarzystwo Karkonoskie i Straż Pożarna.

W ramach akcji policjanci jeleniogórskiej drogówki kierowcom, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym, w zamian za mandat proponowali przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ramach tych działań policjanci zatrzymali wówczas aż 51 kierowców, którzy popełnili różne wykroczenia w ruchu drogowym. Wszyscy zatrzymani kierowcy zamiast mandatu wybrali edukację.

  • działania pokuta na parkingu przed marketem
  • działania pokuta na parkingu przed marketem
  • działania pokuta na parkingu przed marketem

Dzisiaj jeleniogórskich policjantów w ramach akcji można spotkać w Radiomierzu na parkingu przy drodze krajowej nr 3 w godzinach 10.00-14.00.

Pamiętajmy, aby przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego, co w połączeniu z zachowaniem zdrowego rozsądku i ostrożnością zapewni nam bezpieczeństwo podczas podróży.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony