Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ręce policjantów z Wałbrzycha wpadło w ostatnich dniach czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym dwóch rowerzystów

Data publikacji 03.10.2022

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w regionie czterech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Niechlubny rekordzista prowadzący jednoślad miał 2,39 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze NIE takiemu zachowaniu na drogach.

30 września około godziny 18:30 funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie na ul. Wesołej w Czarnym Borze skontrolowali 54-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Okazało się, że był on kompletnie pijany. Wydmuchał 2,39 promila alkoholu. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, którą trafi teraz do sądu, a ten zdecyduje o dalszym losie mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. 54-latek do domu nie wrócił już jednośladem.

Dzień później po godzinie 19:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Andersa również zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, tym razem 24-letniego mieszkańca Wrocławia. W tym przypadku wynik badania to 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również w dalszą drogę nie pojechał jednośladem.

Niedziela to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący. O godzinie 8:00 mająca 0,76 promila alkoholu w organizmie 37-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego została zatrzymana na ul. Chopina w Szczawnie-Zdroju przez innych policjantów „drogówki”. Kierował pojazdem osobowym. W tym przypadku interwencja zakończyła się odebraniem kobiecie prawa jazdy i sporządzeniem dokumentacji do sądu.

Godziną później 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, na ul. Wrocławskiej trafił w ręce kolejnych policjantów ruchu drogowego. W jego przypadku wynik badania to 0,58 promila alkoholu w organizmie. Poruszający się samochodem osobowym mężczyzna również utracił w momencie kontroli uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • policjanci podczas wykonywania czynności z zatrzymanymi nietrzeźwymi
  • policjanci podczas wykonywania czynności z zatrzymanymi nietrzeźwymi
  • policjanci podczas wykonywania czynności z zatrzymanymi nietrzeźwymi
Powrót na górę strony