Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bolesławca odzyskali samochód o wartości 110 tysięcy złotych i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za jego kradzież

Data publikacji 03.10.2022

Mundurowi z powiatu bolesławskiego w wyniku pracy operacyjnej odzyskali samochód o wartości 110 tysięcy złotych, który został skradziony 2 dni wcześniej. Zatrzymany został również sprawca tego czynu, który usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu i komisariatu w Kruszynie w wyniku wspólnych działań operacyjnych odzyskali pojazd o wartości 110 tysięcy złotych oraz zatrzymali podejrzanego o ten tyn mężczyznę.

Mundurowi ustali, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Bolesławiec znajduje się bus pochodzący z przestępstwa. Auto zostało zlokalizowanie przez funkcjonariuszy na parkingu osiedlowym. Efektem współpracy policjantów z powiatu bolesławieckiego jest również zatrzymanie 36-letniego mieszkańca województwa lubuskiego związanego z tym przestępstwem.

Z ustaleń śledczych wynika, że do kradzieży z włamaniem do pojazdu doszło w nocy z 26 na 27 września br. na terenie Słubic. Sprawca działał pod osłoną nocy. Podejrzany z województwa lubuskiego po dokonaniu przestępstwa pozostawił samochód na terenie województwa dolnośląskiego. Kiedy chciał odebrać swój łup wpadł w ręce policjantów.

Pojazd o wartości 110 tysięcy złotych został odzyskany i zwrócony właścicielowi, który bardzo się ucieszył, ponieważ bus jest jego narzędziem pracy.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Opis filmu: prowadzenie zatrzymanego mężczyzny i odzyskany bus

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.5 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.27 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony