Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w organizmie ponad 2 promile, uciekał przed policjantami i uderzył w zaparkowany samochód, w którym znajdowało się 13–miesięczne dziecko

Data publikacji 04.10.2022

60-letni mieszkaniec gminy Bystrzyca Kłodzka nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki, stracił panowanie nad prowadzonym samochodem, uderzył w krawężnik, a następnie w auto, w którym znajdowało się 13–miesięczne dziecko. Matka i babcia malucha, które stały przy zaparowanym pojeździe, musiały odskoczyć, by uniknąć potrącenia. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierujący, który został zatrzymany przez kłodzkich policjantów, odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

W miniony weekend policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej otrzymali informację dotyczącą nietrzeźwego kierującego, który miał się przemieszczać autem w miejscowości Wyszki.  Funkcjonariusze, mając świadomość, jak wielkie zagrożenie na drodze stwarzają nietrzeźwi kierowcy, natychmiast udali się we wskazany przez zgłaszającego rejon. Na miejscu zauważyli opisywany w zgłoszeniu samochód marki Volkswagen. Jednak na widok oznakowanego radiowozu, siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna przyśpieszył, próbując tym samym uniknąć spotkania ze stróżami prawa.

Policjanci podjęli za nim pościg z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Niestety uciekinier nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały nakazujące zatrzymanie się. W pewnym momencie, na łuku drogi, stracił on panowanie nad prowadzonym pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie w zaparkowany na poboczu samochód. W aucie, na tylnym siedzeniu, znajdowało się 13–miesięczne dziecko, na szczęście było zapięte w foteliku. Przy zaparkowanym samochodzie stały także dwie kobiety – matka i babcia maluszka. Musiały one odskoczyć, by uniknąć potrącenia przez kierującego.

Po unieruchomieniu volkswagena, skrajnie nieodpowiedzialny uciekinier został zatrzymany przez mundurowych. Szybko wyszło na jaw, dlaczego 60-latek za wszelką cenę próbował uniknąć kontroli drogowej. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Bystrzyca Kłodzka trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Natomiast matka wraz z maluchem pojechała do miejscowego szpitala na badania.

Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszał zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników zdarzenia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Daria Sługocka–Kapecka
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony