Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem alkoholu i uderzył w zaparkowany pojazd

Data publikacji 05.10.2022

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie posiadał kierujący samochodem osobowym, który był sprawcą kolizji drogowej. Teraz sprawca odpowie przed sądem, za co w myśl przepisów Kodeksu karnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy - widząc wsiadającą za kierownicę osobę, której stan wydaje się nam podejrzany należy uniemożliwić jej dalszą jazdę i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.

W poniedziałek 3 października br., policjanci drogówki zostali zadysponowani do obsługi zdarzenia   drogowego, które miało miejsce w Strzelinie przy ul. gen. L. Okulickiego. Z przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen w wyniku niezachowania środków ostrożności uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Volvo. Funkcjonariusze podczas rozmowy z 24-letnim sprawcą kolizji podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się gdyż wstępne badania urządzeniem przenośnym potwierdziło, że w chwili zdarzenia mężczyzna posiadał pond 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ze względu na brak możliwości przekazania pojazdu innej osobie, na miejsce mundurowi zadysponowali lawetę. Na tej podstawie Volkswagen trafił na parking strzeżony. W dalszym rozpytaniu mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Teraz sprawca odpowie przed sądem, za co w myśl art. 178a§1 Kodeksu karnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje!

Nieodpowiedzialny nietrzeźwy kierowca to potencjalne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Każdy z nas powinien reagować. Widząc wsiadającą za kierownicę osobę, której stan wydaje się nam podejrzany należy uniemożliwić jej dalszą jazdę i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Zdródło zdjęcia: Patryk Błaś

Powrót na górę strony