Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie tylko kradł rzeczy ze sklepów, ale do tego posiadał narkotyki. Mieszkaniec Zgorzelca już usłyszał zarzuty

Data publikacji 07.10.2022

Nawet do 7,5 roku więzienia grozi 31-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy. Mężczyzna w wyniku pracy operacyjnej i procesowej usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków i liczne kradzieże sklepowe. Łupem podejrzanego padły kosmetyki i ubrania o wartości ponad 4 000 zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże sklepowe. Podczas policyjnych czynności okazało się również, że 31-latek ma przy sobie woreczek strunowy z krystaliczną substancją, która została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

Zatrzymany trafił do komendy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone kryształki to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 45 porcji handlowych tego niebezpiecznego narkotyku.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie środków psychotropowych oraz za kradzieże kosmetyków i ubrań. Łączną wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 4 000 zł.

W związku z tym, że 31-latek ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał kary pozbawienia wolności i działał w warunkach „recydywy”, teraz grozi mu kara do 7,5 roku wiezienia.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony