Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do piwnic, altanek i zdewastował mienie – teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 07.10.2022

Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań, do których dochodziło na terenie miasta. Doświadczeni funkcjonariusze znając metody „pracy” włamywacza, wytypowali, a następnie zatrzymali 19–latka. W toku wykonywanych czynności procesowych udało się odzyskać część skradzionego mienia. Niezwłocznie podjęte działania oraz skrupulatna i szczegółowa analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliły przedstawić młodemu mężczyźnie dodatkowy zarzut dotyczący dewastacji mienia. Za czyny, o które jest podejrzany, zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do strzelińskich policjantów docierały informacje o włamaniach do piwnic i altan znajdujących się na terenie miasta. Sprawca zazwyczaj pokonywał zabezpieczenia pomieszczeń, dostawał się do środka, skąd kradł przedmioty wartościowe - głównie elektronarzędzia. Doświadczeni funkcjonariusze, znając metody „pracy”  sprawcy, wytypowali, a następnie zatrzymali 19–letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego. W toku wykonywanych czynności procesowych kryminalnym udało się odzyskać część skradzionego mienia, które jak się okazało, włamywacz zastawiał w lombardach znajdujących się na terenie ościennych miast.

Skrupulatna i szczegółowa analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie dodatkowy zarzut dotyczący dewastacji klatki schodowej na szkodę lokalnej wspólnoty mieszkaniowej. Przypomnijmy, że   zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone w dniu 4 października bieżącego roku, a dotyczyło uszkodzenia drzwi prowadzących do pomieszczeń piwnicznych, nadpalenia włączników światła na klatce schodowej oraz naniesienia na ściany klatki schodowej niecenzuralnych napisów.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 19–latkowi zarzutów, za które zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony