Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Strzelinie policjanci zabezpieczyli niemal 600 paczek papierosów bez akcyzy i ponad 40 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 11.10.2022

Do więziennej celi może trafić mieszkaniec Strzelina, który w miejscu zamieszkania przechowywał znaczną ilość wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze przechwycili blisko 600 paczek papierosów i ponad 40 kg tytoniu. Gdyby tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby na uszczupleniu podatku akcyzowego kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy powiatowej w Strzelinie podejrzewali, że na jednej z posesji w mieście może znajdować się nielegalny tytoń. O jego posiadanie i dystrybucję podejrzewali mieszkańca jednej z miejscowości na terenie gminy Strzelin. W sprawie operacyjnie zbierano dowody mogące świadczyć o przestępczości na szkodę Skarbu Państwa.

W miniony czwartek, 6 października br., policjanci weszli do mieszkanie mężczyzny, którego podejrzewali o przestępczy proceder. W związku z podejrzeniem, że może tam znajdować się nielegalny towar, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne. W toku tych czynności podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Na miejscu znaleziono 40 kg krajanki tytoniowej oraz 593 paczki papierosów różnych marek bez znaków akcyzy.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty, za które zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym grozi kara pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
Powrót na górę strony