Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23-latek odpowie za uprawę krzewów konopi i wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających

Data publikacji 11.10.2022

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Zagrodno podejrzanego o uprawę krzewów konopi oraz wytwarzanie znacznych ilości suszu tej rośliny. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka krzewów konopi oraz ponad 600 porcji marihuany. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

Zatrzymanie 23-latka było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, na co dzień zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Nielegalne rośliny i substancje zostały ujawnione w jednym z budynków gospodarczych, które użytkował 23-latek. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 porcji marihuany i kilka krzewów konopi o sporych rozmiarach.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Usłyszał zarzuty uprawy krzewów konopi innych niż włókniste i wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Po wykonaniu czynności procesowych, zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony